top of page

KOSTARIKA

mlžnými pralesy a podél divokého Pacifiku

08.03. 2025 – 22.03. 2025 (15 dní)

KOSTARIKA - je vysoce návyková, je nádhernou zemí opravdových dobrodruhů. Je to prales zahalený v mlze, hlasité volání z korun stromů, provazové mosty, vulkány, je to domov lenochodů, opic, leguánů a želv.


Jsou to vlny a pláže s bílým pískem, je to nespoutaný Pacifik a tyrkysový Karibik.

Připravte se na život !PURA VIDA!

A1004636.jpg

Program:

1. Den: přílet San Jose, odpočinek

 

2. Den: sopka Poas, La Paz Waterfalls and Gardens (vodopády, botanická + zoo - alternativně), přesun panoramatickou cestou do NP Arenal


3. Den: Arenal Hanging Bridges, procházka po visutých mostech nad deštným pralesem, mosty umožňují projít se nad korunami stromů, což nám poskytne jedinečný pohled na obrovské stromy, epifytya a vodopády. Kromě ptáků a motýlů můžeme vidět také jinou faunu jako jsou opice, lenochodi, hadi a možná nás oslní i monumentální pohled na nejaktivnější sopku v Kostarice – sopku Arenal. Prohlídka města La Fortuna se známou čokokavárnou, kterou zakončíme koupáním v termální řece.


4. Den: La Fortuna Waterfall – projdeme hustým deštným pralesem až ke kaskádovitému vodopádu, který padá z výšky 70 m, kde se někteří z nás i vykoupají. Toto místo považují místní obyvatelé za poklad Kostariky, je zahrnuto do mnoha místních legend a příběhů. Arenal ziplinig nebo rafting (alternativně) – je výzvou, která vám posílí vaši sebedůvěru, kdy zažijete intenzivní emoce, které si budete pamatovat po zbytek života. Toto vzrušující dobrodružství je pro všechny věkové kategorie. 


5. Den: Rio Celeste tour -celodenní výlet na tyrkysově modrou řeku v NP Tenorio, budeme obdivovat krásné vodopády, které vytvářejí malebné scenérie, uvidíme nejznámější vodopád Los Teniredos, kde se setkávají dvě řeky a modrá barva je nejvíce výrazná. Uvidíte nádhernou flóru a faunu vč. tropických rostlin, ptáků, opic a dalších živočichů. Můžete pořídit úžasné fotografie. Večer po výlet si požitkáři užijí večerní termální lázně pod sopkou ARENAL.


6. Den: ranní stezka 1968 s výhledem na sopku Arenal (alternativně) nás zavede skrz bujné pralesy, uvidíme pozůstatky lávových proudů, které připomínají dramatickou sopečnou minulost této oblasti. Lehce unaveni se vydáme směr Monteverde – oblasti unikátních mlžných pralesů známých svou obrovskou biodiverzitou, včetně mnoha druhů rostlin a zvířat. Skvělá možnost vidět vzácné druhy ptáků, žab a orchidejí.


7. Den: Monteverde – El Tigre krásný trek přírodou, koupání ve vodopádu a zpět na koních (nebo SUV), odpoledne volno, možnost využít canopy tour


8. Den: Po snídaní přesun na Pacifické pobřeží, po cestě krokodýlí řeka Tarcoles a zastávka v Jacó, delší přesun

 

9. Den : NP Bahia Ballena výlet lodí⛴ za pozorováním delfínů, koupání  a relax na nekonečných plážích ve tvaru velrybí ploutve


10. Den : Nayuaca falls trek k jedním z nejúžasnějších vodopádů v Kostarice. Nauyaca Falls jsou dvojité vodopády, které mají celkovou výšku přes 120 metrů. Nacházejí se v údolí Rio Barucito, obklopeném bujným deštným lesem a tropickou vegetací, což přidává k jejich exotickému a působivému vzhledu. Jsou jedním z nezapomenutelných přírodních pokladů Kostariky. Jejich krása, majestátnost a spojení s přírodou přitahují milovníky dobrodružství a přírodních krás z celého světa. Odpoledne relax na Playa Hermosa


11. Den: Po snídani přesun do nejstaršího z NP v Kostarice – NP Manuel Antonio – který je známý svými nádhernými plážemi s bílým pískem a tyrkysovým mořem, jako jsou Playa Manuel Antonio a Playa Espadilla. Tyto pláže jsou ideálním místem pro odpočinek, slunění a koupání v teplých vodách Tichého oceánu.

12. Den: prohlídka NP Manuel Antonio, pozorování zvířat + koupání na nejromantičtějších plážích


13. Den: relax na bílých plážích Playa Manuel Antonio a Playa Espadilla

13. Den: odjezd do Panamy – ostrovy Bocas del Toro, na jedno z nejkrásnějších a nejexotičtějších míst v Panamě, prohlídka pestrobarevného městečka na ostrově Colon s ochutnávkou místní skvělé gastronomie


14. Den : odjezd směr San Jose.


15.Den : Odlet 

Náklady: 55.500 (dle velikosti skupiny) + letenka, pojištění

Změna programu možná dle aktuální situace a počasí. Malá skupinka kolem 10 účastníků.
Možnost alternativně prodloužení pobytu, s letenkami a formalitami poradíme.

V ceně jsou zahrnuty náklady:

  •  Ubytování – 14 nocí min. 3*** hotely (ve většině případů) se snídaní

  • Transfery soukromým minibusem

  • Služby českého doprovodu a místního řidiče

  • Pojištění proti úpadku

  • vstup La Fortuna Waterfal,vstup termální lázně, vstup Arenal Hanging bridges, vstup na NP Tenorio, vstup sopka Poas, stezka 1968, vstup do NP Bahia Ballena, vodopády Uvita, vstup do NP Manuel Antonio, Nayuaca falls.

Nezahrnují náklady:

  • Mezinárodní letenku, pojištění

  • Stravu kromě snídaní

  • Vstupy a další alternativní aktivity - nezahrnuté v ceně cca 150-200 $ (příp. další alternativní aktivity)) 

  • Požadavek na samostatný pokoj nutno řešit předem (doplatek vyčíslíme dle nákladů individuelně), možnost slevy na pokoji za 3.a 4os.

  • Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, UPOZORNĚTE. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

bottom of page