top of page

!KOSTARIKA - SPECIAL !

Podél divokého Pacifiku za indiánskými kmeny BRIBRI až do Karibiku.

08.01. 2025 – 20.01. 2025 (13 dnů)

KOSTARIKA - je vysoce návyková, je nádhernou zemí opravdových dobrodruhů. Je to prales zahalený v mlze, hlasité volání z korun stromů, provazové mosty, vulkány, je to domov lenochodů, opic, leguánů a želv.


Jsou to vlny a pláže s bílým pískem, je to nespoutaný Pacifik a tyrkysový Karibik.

Připravte se na život !PURA VIDA!

Image by Zdeněk Macháček

Program:

1. Den: přílet San Jose, odpočinek

 

2. Den: po snídani návštěva sopky Poás, kde vás ohromí působivý hlavní kráter a sirné fumaroly, poté přesun a prohlídka autentických kávových plantáží DOKA, kde nahlédnete pod pokličku celého procesu výroby místní kávy. Dále pokračujete k La Paz Waterfall Garden, kde bude na programu procházka a oběd. směr Pacifické pobřeží Quepos a zastávka na krokodýlí řece Tarcoles.


3. Den: prohlídka NP Manuel Antonio, pozorování zvířat+ koupání na nejromantičtějších plážích - Playa Espadilla Sur , v parku se nachází hustá džungle s bohatou faunou a flórou, park je známý pro své úsilí o ochranu ohrožených druhů.


4. Den: přejezd směr Uvita, koupání ve vodopádu a odpolední pozdní oběd ve vyhlášené restauraci – fantastická Tilápie.


5. Den:  NP Bahia Ballena výlet lodí za pozorováním delfínů, koupání  a relax na nekonečných plážích ve tvaru velrybí ploutve. Tento park je známý jako místo, kde se v průběhu často objevují velryby. Tento NP je místem s vysokým eokologickým povědomím.


6. Den: Nayuaca falls – trek k jedním z nejúžasnějších vodopádů v Kostarice, odpoledne relax na Playa Hermosa s osvěžením v blízkých vodopádech Uvita Waterfall


7. Den: směr Turialba do Kartago, prohlídka města. V Kartagu si prohlédnme baziliku Panny Marie andělské (La Virgen de los Angeles). Ačkoliv v současné době nijak nevyniká nad terénem, byla roku 1639 vystavěna na skále, na které došlo k mariánskému zázraku. Panna Maria se tu
opakovaně zjevovala v podobě sošky z temného kamene. Tato bazilika je v Kostarice nejposvátnější. Každoročně počátkem srpna sem putují až dva miliony věřících. V areálu baziliky s přestávkami vytéká „zázračná“ voda z posvátného pramene (svedená do trubek). Doličná soška černé Panny andělské (La Negrita) je uložena v suterénu baziliky. Zbytek večera můžete odpočívat po dlouhé cestě.


8. Den: ranní návštěva sopky IRAZU a přejezd do Puerto Viejo

 

9. Den : za indiány kmene BriBri (silné spojení s přírodou a životem v ní), kteří dodnes mají svůj vlastní jazyk. Uvidíme jak indiáni Bribri žijí převážně z pěstování plodin jako je maniok, kakao, banány a kávy. Budeme součástí procesu zpracování čokolády a sami si to i zkusíme. Na zpáteční cestě navštívíme NP Cahuita. Tento park je obklopen překrásnými plážemi s jemným pískem a tyrkysově modrou vodou Karibského moře. Při lehké procházce podél pobřeží budeme mít příležitost poznat tropickou deštnou přírodu, pozorovat velké množství zvířat v korunách stromů. A samozřejmě se i vykoupeme. NP Cahuita, odpočinek na krásné bílé pláži


10. Den : výlet na kajacích na řece Punta Uva, relax na plážích Karibiku (alternativně noční jungle tour s českým průvodcem).


11. Den: Cyklovýlet deštným pralesem do Manzanillo (vzrušující místo afroarabské kultury), které se nachází poblíž hranic s Panamou. Park je známý rozmanitostí korálových útesů, jehož podmořský svět je ohromující. Park je obklopen nádhernými plážemi s bílým pískem a tyrkysově modrou vodou Karibského moře. Tady poznáme, co je to tropický ráj. Lodí na divokou pláž Punta Mona(alternativně).

12. Den: Relax na nejkrásnějších plážích Kostariky, večer návštěva pulsujícího Puerta Vieja (alternativně)


13. Den: odjezd směr San Jose a Odlet

Cena: 49.500 dle velikosti skupiny + letenka, pojištění

Možnost alternativně prodloužení pobytu, s letenkami a formalitami poradíme. Změna programu možná dle aktuální situace a počasí. Malá skupinka kolem 10 účastníků.

V ceně jsou zahrnuty náklady:

  • ubytování – 12 nocí min. 3*** hotely (ve většině případů) se snídaní

  • transfery soukromým minibusem

  • služby českého doprovodu a místního řidiče

  • transfery a lodní doprava do Kostariky

  • pojištění proti úpadku

  • vstup sopka Poás, kávové plantáže DOKA, do NP Bahia Ballena, vodopády Uvita, vstup do NP Manuel Antonio, vstup indiánská rezervace Bribri, výlet na kajacích, půjčovné kol, vstup sopka IRAZU

Nezahrnují náklady:

  • mezinárodní letenku do Kostariky, pojištění

  • stravu kromě snídaní

  • vstupy a další aktivity, které nejsou uvedeny v zahrnutých nákladech a jsou alternativní cca 150-200 USD

  • Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, UPOZORNĚTE. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

bottom of page