top of page

!KOSTARIKA & PANAMA !

(Cestujte s námi )

25.01. 2025 – 06.02. 2025 (13 dnů)

Podél živočišného Karibiku za rituály domorodých indiánů až do Panamy.

KOSTARIKA - je vysoce návyková, je nádhernou zemí opravdových dobrodruhů. Je to prales zahalený v mlze, hlasité volání z korun stromů, provazové mosty, vulkány, je to domov lenochodů, opic, leguánů a želv.


Jsou to vlny a pláže s bílým pískem, je to nespoutaný Pacifik a tyrkysový Karibik.

Připravte se na život !PURA VIDA!

Image by Zdeněk Macháček

Program:

1. Den: přílet San Jose, odpočinek


2. Den: sopka Poas, La Paz Waterfalls and Gardens (vodopády, botanická+zoo- alternativně), přesun panoramatickou cestou do NP Arenal


3. Den: Arenal Hanging Bridges , procházka po visutých mostech nad deštným pralesem, mosty umožňují projít se nad korunami stromů, což nám poskytne jedinečný pohled na obrovské stromy, epifytya a vodopády. Kromě ptáků a motýlů můžeme vidět také jinou faunu jako jsou opice, lenochodi, hadi a možná nás oslní i monumentální pohled na nejaktivnější sopku v Kostarice – sopku Arenal. Prohlídka města La Fortuna se známou čokokavárnou zakončíme koupáním v termální řece


4. Den: La Fortuna Waterfall projdeme hustým deštným pralesem až ke kaskádovitému vodopádu, který padá z výšky 70 m, kde se někteří z nás i vykoupají. Toto místo považují místní obyvatelé za poklad Kostariky, je zahrnuto do mnoha místních legend a příběhů.

+ Arenal ziplinig nebo rafting (alternativně) – je výzvou, která vám posílí vaši sebedůvěru, kdy zažijete intenzivní emoce, které si budete pamatovat po zbytek života. Toto vzrušující dobrodružství je pro všechny věkové kategorie.


5. Den: Rio Celeste tour -celodenní výlet na tyrkysově modrou řeku v NP Tenoriobudeme obdivovat krásné vodopády, které vytvářejí malebné scenérie, uvidíme nejznámější vodopád Los Teniredos, kde se setkávají dvě řeky a modrá barva je nejvíce výrazná. Uvidíte nádhernou flóru a faunu vč. tropických rostlin, ptáků, opic a dalších živočichů. Můžete pořídit úžasné fotografie.

Večer po výlet si požitkáři užijí večerní termální lázně pod sopkou ARENAL.


6. Den: ranní stezka 1968 s výhledem na sopku Arenal (alternativně)nás zavede skrz bujné pralesy, uvidíme pozůstatky lávových proudů, které připomínají dramatickou sopečnou minulost této oblasti. Lehce unaveni započneme cestu do jižní karibské části Kostariky – PUERTO VIEJO, delší přejezd.


7. Den: Za Indiány kmene Bribri (silné spojení s přírodou a životem v ní), kteří dodnes mají svůj vlastní jazyk. Uvidíme jak indiáni Bribri žijí převážně z pěstování plodin jako je maniok, kakao, banány a kávy. Budeme součástí procesu zpracování čokolády a sami si to i zkusíme. Na zpáteční cestě navštívíme NP Cahuita. Tento park je obklopen překrásnými plážemi s jemným pískem a tyrkysově modrou vodou Karibského moře. Při lehké procházce podél pobřeží budeme mít příležitost poznat tropickou deštnou přírodu, pozorovat velké množství zvířat v korunách stromů. A samozřejmě se i vykoupeme. 


8. Den: Cyklovýlet deštným pralesem do Manzanillo (vzrušující místo afro-arabské kultury), které se nachází poblíž hranic s Panamou. Park je známý rozmanitostí korálových útesů, jehož podmořský svět je ohromující. Park je obklopen nádhernými plážemi s bílým pískem a tyrkysově modrou vodou Karibského moře. Tady poznáme, co je to tropický ráj. 


9. Den: výlet na kajacích na řece Punta Uva, pozorování zvířat, relax na karibských plážích

10 .Den odjezd Panama- magické ostrovy Bocas del Toro (už samotná cesta je zážitek). Prozkoumáme tento magický kout Panamy, které je známé neuvěřitelnými plážemi, průzračnými vodami, bohatým podmořským živote a jedinečným karibským šarmem.


11.Den : Celodenní plavba na korálové ostrůvky, zátoku delfínů, šnorchlování . Pro milovníky potápění a šnorchlování je Bocas del Toro rájem. I my budeme objevovat živé korálové útesy plné pestrobarevných ryb, mořských želv a hvězdic. Večer si budeme užívat uvolněnou atmosféru, bezstarostnou karibskou náladu a pochutnávat na fantastických gurmánských chodech.


12.Den : Návrat na Kostariku a odjezd směr San-Jose, Alajuela


13.Den : Odlet 

Cena: 49.500 + letenka, pojištění

Možnost alternativně prodloužení pobytu, s letenkami a formalitami poradíme. Změna programu možná dle aktuální situace a počasí. Malá skupinka kolem 10 účastníků.

V ceně jsou zahrnuty náklady:

 • Ubytování – 12 nocí min. 3*** hotely (ve většině případů) se snídaní

 • transfery soukromým minibusem

 • služby českého doprovodu a místního řidiče

 • transfer- shuttle + loď do Panamy na ostrovy B.d.T.

 • vstupní poplatek do Panamy zpět

 • vstup La Fortuna Waterfal,vstup termální lázně, vstup Arenal Hanging bridges, vstup na NP Tenorio, vstup sopka Poas, vstup za indiány Bribri, výlet na kajacích Punta Uva, NP Cahuita, půjčení kol

 • pojištění společnosti proti úpadku

Nezahrnují náklady:

 • mezinárodní letenku do Kostariky, pojištění

 • stravu kromě snídaní

 • vstupy a další aktivity jsou alternativní cca 150-200 USD

 • Požadavek na samostatný pokoj nutno řešit předem (doplatek vyčíslíme dle nákladů individuálně), možnost slevy na pokoji za 3.a 4os.

 • Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, UPOZORNĚTE. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

bottom of page