top of page

!KARIBIK & PANAMA II. !

Podél živočišného Karibiku za rituály domorodých indiánů až do Panamy.

15.02. 2025 – 27.02. 2025 (13 dnů)

KOSTARIKA - je vysoce návyková, je nádhernou zemí opravdových dobrodruhů. Je to prales zahalený v mlze, hlasité volání z korun stromů, provazové mosty, vulkány, je to domov lenochodů, opic, leguánů a želv.


Jsou to vlny a pláže s bílým pískem, je to nespoutaný Pacifik a tyrkysový Karibik.

Připravte se na život !PURA VIDA!

Image by Adrián Valverde

Program:

1. Den: přílet San Jose, odpočinek

 

2. Den: sopka Poas, La Paz Waterfalls and Gardens (vodopády, botanická+zoo- alternativně), přesun panoramatickou cestou do NP Arenal.


3. Den: Arenal Hanging Bridges, procházka po visutých mostech nad deštným pralesem, mosty umožňují projít se nad korunami stromů, což nám poskytne jedinečný pohled na obrovské stromy, epifytya a vodopády. Kromě ptáků a motýlů můžeme vidět také jinou faunu jako jsou opice, lenochodi, hadi a možná nás oslní i monumentální pohled na nejaktivnější sopku v Kostarice – sopku Arenal. Prohlídka města La Fortuna se známou čokokavárnou, kterou zakončíme koupáním v termální řece.


4. Den: La Fortuna Waterfall – projdeme hustým deštným pralesem až ke kaskádovitému vodopádu, který padá z výšky 70 m, kde se někteří z nás i vykoupají. Toto místo považují místní obyvatelé za poklad Kostariky, je zahrnuto do mnoha místních legend a příběhů. Arenal ziplinig nebo rafting (alternativně) – je výzvou, která vám posílí vaši sebedůvěru, kdy zažijete intenzivní emoce, které si budete pamatovat po zbytek života. Toto vzrušující dobrodružství je pro všechny věkové kategorie.


5. Den:  Rio Celeste tour -celodenní výlet na tyrkysově modrou řeku v NP Tenorio, budeme obdivovat krásné vodopády, které vytvářejí malebné scenérie, uvidíme nejznámější vodopád Los Teniredos, kde se setkávají dvě řeky a modrá barva je nejvíce výrazná. Uvidíte nádhernou flóru a faunu vč. tropických rostlin, ptáků, opic a dalších živočichů. Můžete pořídit úžasné fotografie.

Večer po výlet si požitkáři užijí večerní termální lázně pod sopkou ARENAL.


6. Den: ranní stezka 1968 s výhledem na sopku Arenal (alternativně)nás zavede skrz bujné pralesy, uvidíme pozůstatky lávových proudů, které připomínají dramatickou sopečnou minulost této oblasti. Lehce unaveni započneme cestu do jižní karibské části Kostariky – PUERTO VIEJO, delší přejezd


7. Den: Za Indiány kmene Bribri (silné spojení s přírodou a životem v ní), kteří dodnes mají svůj vlastní jazyk. Uvidíme jak indiáni Bribri žijí převážně z pěstování plodin jako je maniok, kakao, banány a kávy. Budeme součástí procesu zpracování čokolády a sami si to i zkusíme. Na zpáteční cestě navštívíme NP Cahuita. Tento park je obklopen překrásnými plážemi s jemným pískem a tyrkysově modrou vodou Karibského moře. Při lehké procházce podél pobřeží budeme mít příležitost poznat tropickou deštnou přírodu, pozorovat velké množství zvířat v korunách stromů. A samozřejmě se i vykoupeme.


8. Den: Cyklovýlet deštným pralesem do Manzanillo (vzrušující místo afro-arabské kultury), které se nachází poblíž hranic s Panamou. Park je známý rozmanitostí korálových útesů, jehož podmořský svět je ohromující. Park je obklopen nádhernými plážemi s bílým pískem a tyrkysově modrou vodou Karibského moře. Tady poznáme, co je to tropický ráj.

 

9. Den : výlet na kajacích na řece Punta Uva, pozorování zvířat, relax na karibských plážích


10. Den : odjezd Panama- magické ostrovy Bocas del Toro (už samotná cesta je zážitek). Prozkoumáme tento magický kout Panamy, které je známé neuvěřitelnými plážemi, průzračnými vodami, bohatým podmořským živote a jedinečným karibským šarmem.


11. Den: Celodenní plavba na korálové ostrůvky, zátoku delfínů, šnorchlování . Pro milovníky potápění a šnorchlování je Bocas del Toro rájem. I my budeme objevovat živé korálové útesy plné pestrobarevných ryb, mořských želv a hvězdic. Večer si budeme užívat uvolněnou atmosféru, bezstarostnou karibskou náladu a pochutnávat na fantastických gurmánských chodech.

12. Den: Návrat na Kostariku a odjezd směr San-Jose, Alajuela


13. Den: Odlet

Cena: 49.500 + letenka, pojištění

Možnost alternativně prodloužení pobytu, s letenkami a formalitami poradíme. Změna programu možná dle aktuální situace a počasí. Malá skupinka kolem 10 účastníků.

V ceně jsou zahrnuty náklady:

  • ubytování – 12 nocí min. 3*** hotely (ve většině případů) se snídaní

  • transfery soukromým minibusem

  • služby českého doprovodu a místního řidiče

  • transfery a lodní doprava do Kostariky

  • pojištění proti úpadku

  • vstup La Fortuna Waterfal,vstup termální lázně, vstup Arenal Hanging bridges, vstup na NP Tenorio, vstup sopka Poas, vstup za indiány Bribri, výlet na kajacích Punta Uva, NP Cahuita, půjčení kol

Nezahrnují náklady:

  • mezinárodní letenku do Kostariky, pojištění

  • stravu kromě snídaní

  • vstupy a další aktivity, které nejsou uvedeny v zahrnutých nákladech a jsou alternativní cca 150-200 USD

  • Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, UPOZORNĚTE. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

bottom of page